BUZETSKI DANI 2022

Pretekli vikend se je na sosednjem Hrvaškem odvijal avtomobilski spektakel 41. Buzetski dani in v
njegovem sklopu tudi gorska hitrostna dirka. Točkovanje dirke je štelo tako za evropsko, kot tudi za
slovensko državno prvenstvo. Med 198 vozniki je zmaga romala v roke Christian-u Merliju v Oselli
FA30 Judd LRM, sledil mu je Petr Trnka z vozilom Norma M20 FC, tretje uvrščeni pa je bil Alexander
Hin z Osello FA30. Deležni smo bili tudi nastopov 28 slovenskih voznikov. Med slednjimi je bil
generalno na prvem mestu voznik formule, Lola B09, Vladimir Stankovič. Med avtomobili pa je na
najvišjo stopničko prvič v karieri stopil mladi Patrik Ruzzier s svojim Fiat Puntom KIT CAR. Sledila sta
mu nekdanji evropski prvak Aleš Prek, ter mladinec Anže Dovjak.

Ajdovski klub AK Ajdovščina Motorsport je v Buzetu predstavljal Mark Ivanov s svojim dirkalnikom
Subaru Impreza WRX STI. Po mokrih trening vožnjah v soboto se je na nedeljski razmeroma suhi dirki
uvrstil na 19. mesto SLO DP, 4. mesto razreda 4 ter 4. mesto med vozniki mladinci. Čestitke Marku ter
ostalim voznikom, ki so se pogumno in uspešno podali na dirkaško progo v Buzetu.